Τρικαλινοί δρομείς τρέξανε σε όλη την Ελλάδα ! Αρχαία Ολυμπία , Άρτα ,Νέα Αγχίαλο & Ραφήνα

Μέλη του Συλλόγου Δρομέων Τρικάλων βρέθηκαν σε τέσσερις πόλεις της χώρας μας και συμμετείχαν σε αγώνες δρόμου το προηγούμενο Σαββατοκύριακο , αποδεικνύοντας την μεγάλη τους αγάπη για το τρέξιμο και τον Σύλλογό μας ! Δρομείς μας τρέξανε σε Νέα Αγχίαλο Μαγνησίας , Άρτα , Ραφήνα αλλά και Αρχαία Ολυμπία !!!

Διάκριση για τον Σύλλογό μας στην Αρχαία Ολυμπία

Η Έλενα Καπατσούλια και ο Χαράλαμπος Πρεβέντας βρέθηκαν στην έδρα των Αρχαίων Ολυμπιακών Αγώνων , την Αρχαία Ολυμπία , και συμμετείχαν στον αγώνα των 12,8 χλμ. Η Ελένη και ο Χαράλαμπος τερμάτισαν μαζί σε 1:01:33 , με την Ελένα να κατακτά την 2η θέση γενικής και την 1η θέση στην ηλικιακή της κατηγορία !

Διάκριση και στον 8ο Ημιμαραθώνιο «Ο Δρόμος του Γιοφυριού» στην Άρτα για δρομέα μας!

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο 8ος Ημιμαραθώνιος Άρτας «Ο Δρόμος του Γιοφυριού», όπου αθλητές από διάφορα μέρη της χώρας μας έδωσαν το παρόν και γέμισαν τους δρόμους της Άρτας . Με περισσότερους από 200 αθλητές να τρέχουν στα 21 χιλιόμετρα και με 650 δρομείς στα 5 χιλιόμετρα αποδείχθηκε περίτρανα ότι κάθε χρόνο η διοργάνωση γίνεται ολοένα και αρτιότερη .

Δύο δρομείς μας συμμετείχαν στον αγώνα των 21 χλμ. που διεξήχθη σε μια πολύ όμορφη διαδρομή .Ο Έκτορας Αναγνωστόπουλος τερμάτισε σε 1:31:05 κατακτώντας την 2η θέση στην κατηγορία του . Συμμετοχή στον αγώνα και για τον Ηλία Πινακούλια που τερμάτισε σε 1:45:05.

DCIM\100MEDIA\DJI_0193.JPG

3ος Αγώνας Δρόμου Νέας Αγχιάλου

Με δύο δρομείς μας συμμετείχε ο Σύλλογός μας και στον 3ο Αγώνα Δρόμου Νέας Αγχιάλου .Η διοργάνωση περιελάμβανε δύο αγώνες , 10 και 5 χλμ. Οι δύο δρομείς μας συμμετείχαν στον αγώνα των 5 χλμ. , με την Γεωργία Μπαρούτα να τερματίζει 4η γυναίκα σε 22:31 και τον Γρηγόρη Παπαθεοδώρου σε 36:37 .

Συμμετοχή και στον 8ο Αραφήνειο Δρόμο για δρομέα μας

Η Μαρίνα Κοντοτόλη, η πρώην γραμματέας του Συλλόγου μας, συμμετείχε στον 8ο Αραφήνειο δρόμο που διεξήχθη στην περιοχή της Ραφήνας . Η διοργάνωση περιελάμβανε δύο αγώνες των 10 και 5 χλμ. .Η Μαρίνα συμμετείχε στον αγώνα των 10 χλμ. και τερμάτισε σε 59:07 !