Nέα σπουδαία πρόκριση για το Πρίνος,πήρε το γειτονικό ντέρμπι με τον Ασπρόβαλτο

Αν και το πρώτο ημίχρονο ήταν φτωχό σε θέαμα ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που δημιούργησαν μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθούν στο σκορ με την διπλή ευκαιρία του Μαμάτσα στο 4′ και ξανά με τον ίδιο παίχτη στο 36′ σε κενή εστία να αστοχεί στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με την απόδοση να είναι σε σταθερά επίπεδα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ από φάουλ που εκτέλεσε ο Ακρίβος και από κοντά ο Κοθράς να κάνει το 0-1 στο 72′ και λίγα λεπτά αργότερα στο 78′ να διπλασιάζουν τα τέρματα τους με τον συνήθη σκόρερ Καλογράνα Β. για το 0-2 κάτι που έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

Από την άλλη οι η γηπεδούχοι παραταγμένοι εμφανώς με απουσίες προσπάθησαν για το καλύτερο αλλά και η κούραση που επιρρέασε στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι από το σημερινό παιχνίδι και η προσοχή τους τώρα στρέφεται την επόμενη Κυριακή στην έναρξη του πρωταθλήματος.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Διπλή μεγάλη ευκαιρία σε πρώτο χρόνο το πλασέ του Μαμάτσα αποκρούει ο Ζωγράφος και σε δεύτερο χρόνο το σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ στο 4′.

Σέντρα του Αυγέρου η κεφαλιά από τον Ευθυμίου η μπάλα άουτ στο 9′.

Πλασέ του Ευθυμίου μέσα στην περιοχή οι κόντρες και κόρνερ στο 20′.

Φάτσα με το τέρμα ο Μαμάτσας το πλασέ και η μπάλα άουτ κλασική ευκαιρία στο 36′.

Σουτ του Καλογράνα η μπάλα θα κοντράρει στο κεφάλι του Σκρέτα και η μπάλα καταλήγει κόρνερ στο 40′.

Σουτ του Καλογράνα η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι πολύ καλή στιγμή στο 47′.

Δυνατό ευθύ σουτ του Μάμαλη και η μπάλα άουτ στο 62′.

Σουτ του Ακρίβου θα διώξει με το ένα χέρι σε κόρνερ ο Ζωγράφος στο 65′.